ΣΤ' Τάξη: Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας 2018

Οι μαθητές του τμήματος ΣΤ1 συμμετέχουν στο 8ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στο Ηράκλειο 19 - 21 Απριλίου 2018. Οι μαθητές δημιούργησαν ψηφιακά έργα στο πρόγραμμα Scratch, παίρνοντας ερεθίσματα από το πρόγραμμα ERASMUS+ στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας.

Απολαύστε τα έργα τους:

• Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να ξεκινήσει το παιχνίδι. Στη συνέχεια κάντε κλικ 2 φορές με το ποντίκι πάνω στα γράμματα για να δείτε τι κρύβουν.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να ξεκινήσει το παιχνίδι. Στη συνέχεια μετακινήστε με τα βελάκια από το πληκτρολόγιο το φαντασματάκι ώστε να ακουμπήσει τις σημαίες.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να ξεκινήσει το παιχνίδι. Στη συνέχεια κάντε κλικ με το ποντίκι πάνω στα γράμματα για να δείτε τι κρύβουν.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να ξεκινήσει το παιχνίδι.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να ξεκινήσει το παιχνίδι. Στη συνέχεια μετακινήστε με τα βελάκια από το πληκτρολόγιο τον χιονάνθρωπο ώστε να ακουμπήσει τις σημαίες.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να δείτε πληροφορίες για τον Κούλε.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να δείτε πληροφορίες για τον ναό του Αγίου Τίτου.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να δείτε πληροφορίες για τη Βασιλική του Αγίου Μάρκου.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να δείτε πληροφορίες για την Κρήνη Μοροζίνι.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να δείτε πληροφορίες για τον τάφο του Νίκου Καζαντζάκη.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να δείτε πληροφορίες για τη Λότζια.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να δείτε πληροφορίες για τον ναό του Αγίου Μηνά.
  • Κάντε κλικ στην πράσινη σημαία για να δείτε πληροφορίες για το άγαλμα του Ελευθέριου Βενιζέλου.