ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ 'Α ΤΑΞΗ

25ο & 27ο ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Τηλέφωνο : 2810-254527 & 2810-254530 Fax: 2810-254530

Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

A N A K O I Ν Ω Σ Η

Εγγραφή μαθητών στη Α΄τάξη του Σχολείου

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται υποχρεωτικά όσοι μαθητές/τριες, γεννήθηκαν από την

1η Ιανουαρίου μέχρι και 31 Δεκεμβρίου 2015.

Προς το παρόν, για την εγγραφή μαθητών στην Α' τάξη, η αίτηση και τα

απαραίτητα δικαιολογητικά θα αποστέλλονται ηλεκτρονικά μέσω e-mail στο

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. . Για

διευκρινήσεις συστήνεται η επικοινωνία με τη σχολική μονάδα στα

παρακάτω τηλέφωνα: 2810-254527 & 2810-254530.

Για την εγγραφή στην Α΄τάξη απαιτούνται :

1.   Αίτήση-υπεύθυνη δήλωση γονέα –κηδεμόνα

2. Ερωτηματολόγιο  εγγραφής.

3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας.

4. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

5. Ατομικό δελτίο υγείας μαθητή.

6. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου.

7. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή κοινότητας (αναζητείται αυτεπάγγελτα από τους Διευθυντές των Δημοτικών Σχολείων).

8. Αίτηση-Δήλωση Γονέα/κηδεμόνα για το Ολοήμερο. Για την συμμετοχή των παιδιών στο τμήμα Ολοήμερης λειτουργίας των Σχολείων.

9. Υπεύθυνη- Δήλωση δεύτερου γονέα για συναίνεση στην εγγραφή του παιδιού του.

Από τα Σχολεία