Περιμένοντας τα Χριστούγεννα

Την τελευταία εβδομάδα πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων υλοποιήθηκε μία σειρά από εορταστικές εκδηλώσεις στα σχολεία μας.

• Την Τετάρτη 20/12/2017 διοργανώθηκε το "Παζάρι της Αγάπης" στην αυλή των σχολείων μας. Μαθητές και γονείς αγόρασαν παιχνίδια και βιβλία, τα οποία είχαν προσφέρει επίσης μαθητές των σχολείου μας. Παράλληλα αγόρασαν γλυκά και κατασκευές, που είχαν φτιάξει μαζί με τους γονείς και τους δασκάλους τους.
  • Την Παρασκευή 22/12/2017 οι μαθητές της Α' Τάξης μετέφεραν το κλίμα των Χριστουγέννων με τη θεατρική τους παράσταση.
  • Όλη την εβδομάδα πραγματοποιήθηκε συλλογή τροφίμων, προκειμένου να δοθούν σε οικογένειες που έχουν ανάγκη.
  • Μέσα στις τάξεις, οι δάσκαλοι τραγούδησαν τα κάλαντα με τα παιδιά, δημιούργησαν χριστουγεννιάτικες κατασκευές, αντάλλαξαν θερμές ευχές.

chr1

chr2